AKTUALNOŚCI SPORTOWE 2016/2017

22.05.2017

11 medali na Indywidualnych Mistrzostwach Poznania w Lekkiej Atletyce.
17 maja na stadionie LA Golęcin odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce. Uczestnicy startowali w konkurencjach biegowych na 100m, 300m, 1000m, 600m (tylko dziewczyny), 2000m (tylko chłopcy). Rywalizowali w chodzie sportowym, w biegach przez płotki na 80, 110 i 200 m, ale również rzucali oszczepem, pchali kulą, skakali w dal i wzwyż.

Oprócz konkurencji indywidualnych szkoły mierzyły się w sztafecie 4×100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej (100m+200m+300m+400m). Najlepsi w każdej konkurencji otrzymali medale. Indywidualne lokaty poszczególnych zawodników przynosiły punkty, które sumowane klasyfikowały szkoły do punktacji we współzawodnictwie.

Uczniowie Gimnazjum 33 zdobyli 11 medali (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe). Drużynowo chłopcy zdobyli najwięcej punktów i wygrali, dziewczęta zajęły III miejsce.

Medaliści:

Szymon Jankowiak – I m w rzucie oszczepem (37,70)

Kacper Komorowski – I m w pchnnięciu kulą 5kg (11,72)

Marta Haczyk – II m w chodzie sportowym na 2km (11;23:32)

Natalia Jenczmionka – II m w rzucie oszczepem (23,27)

Jan Dopierała – II m w skoku wzwyż (160cm)

Halina Rasińska – II m w biegu na 200m.p.pł (35;09)

Weronika Gerszendorf, Wiktoria Musialska, M. Haczyk, H. Rasińska – II m w sztafecie szwedzkiej (2;42;23)

Szymon Kwietniewski – III m w chodzie sportowym na 3km (19;56;26)

Jann de Mezer – III m w biegu na 110 m.p.pł. (19;95)

Kacper Chlebowski – III m w biegu na 1000m (2;57,79)

Dominik Krawczyk – III m w skoku w dal (5,52)

Kilkoro uczniów osiągnęło niezłe rezultaty, ale niestety zabrakło trochę do miejsca na podium. Wszystkim dziękujemy za sportową postawę i walkę o jak najlepsze miejsce.

zobacz: ZDJ ĘCIA

01.05.2017

Mistrzostwa Poznania w Drużynowych Biegach Przełajowych
We wtorek 25 kwietnia na Polanie Harcerza nad poznańską Maltą przeprowadzono Mistrzostwa Poznania w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Startowały szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W każdym biegu wzięło udział około 170 zawodników. Osobno startowały dziewczęta i chłopcy, a każda reprezentacja szkoły liczyła sześć osób, które zdobywały punkty dla swojego zespołu w zależności jakie miejsce wywalczyły. Zarówno gimnazjalistki jak i gimnazjaliści mieli do pokonania niełatwą trasę 2000m.

Wśród Gimnazjów I miejsce zajęły dziewczęta Gimnazjum 33 przed Gimnazjum 58 i Publicznym Gimnazjum Salezjańskim. W skład naszej drużyny wchodziły: Halinka Rasińska, Katarzyna Chojniak, Wiktoria Musialska, Antonina Cejba, Julia Wochna i Marta Haczyk. Wśród chłopców najlepiej spisali się Salezjanie. Za nimi uplasowały się Gimnazjum 4 i Gimnazjum 58. Na V miejscu zmagania ukończyli chłopcy naszego Gimnazjum. Biegli w składzie: Kacper Chlebowski, Szymon Kwietniewski, Jakub Kułdo, Filip Białek, Tymon Bednarek i Jakub Kałuża.
Indywidualnie najlepiej spisała się Halinka Rasińska, która była III wśród dziewcząt w Poznaniu. Na VII miejscu wśród chłopców zmagania ukończył Kacper Chlebowski.

5.12.2016
Koszykarski tydzień

Pomiędzy 25 a 30 listopada koszykarskie drużyny naszej szkoły rozegrały turnieje w ramach I rundy Mistrzostw Poznania w koszykówce.
25 listopada drużyna chłopców Gimnazjum 33 wzięła udział w turnieju w Gimnazjum nr 9 na os. Wichrowe Wzgórza. Oprócz naszej drużyny i gospodarzy uczestniczyło w nim również Gimnazjum 23. Po wyrównanych meczach wygraliśmy z Gimnazjum 9 i niestety ulegliśmy 3 punktami Gimnazjum 23. Awans do półfinałów wywalczył zespół z os. Jagiellońskiego. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu. Graliśmy w nastepującym składzie: Tomasz Halec, Jan Dopierała, Wojtak Linka, Ignacy Rasiński, Krzysztof Jagodziński, Szymon Jankowiak, Jurek Płaczkowski.
29 listopada w hali Arena zaprezentowały się dziewczęta Gimnazjum 33. Naszymi przeciwnikami były zespoły Gimnazjum 58 i 67. Zespół Gimnazjum 33 dość łatwo uporał się z przyjezdnymi i uzyskał awans do półfinałów, w których zmierzymy się z Gimnazjami 55 i 26. W turnieju grały: Natalia Jęczmionka, Agnieszka Kaszubowska, Joanna Leśniczak, Aleksandra Czerniejewicz,  Eliza Judek, Afrodyta Chadzinikolau, Julia Lonka, Julia Dobroń, Weronika Dobroń, Anna Hyla, Klaudia Hyla, Martyna Kucharska.

30 listopada w hali LO Marii Magdaleny chłopcy z XXXIII LO zagrali z ZSBD i LOMM o awans do półfinałów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy mecz z ZSBD wygraliśmy 43;22, zaś w drugim pojedynku po zaciętej i wyrównanej grze ulegliśmy gospodarzom 40:47. Na wyróżnienie w tym turnieju zasługuje postawa Łukasza Kupczyńskiego, który w pierwszym meczu rzucił 31, a w drugim 35 punktów. Oprócz niego zagrali Wiktor Wróbel, Jakub Błędkowski, Eryk Kobielski, Patryk Żeberski, Aleksander Matysiak, Paweł Marciniak.

16.11.2016

braz

TENISIŚCI NA PODIUM !
Filip Białek, Maksymilian Markowski oraz Adam Dolata wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Miasta Poznania w tenisie stołowym. Aby dostać się do finałowej czwórki nasi uczniowie w drodze eliminacji pokonali renomowane gimnazja oddając pola walki jedynie reprezentacji Gimnazjum nr 23.  Sukces jest tym większy , że nasi reprezentanci stawiła czoła zawodnikom klubowym.  Gratulujemy

07.11.2016

Liga Piłki Siatkowej
g33siatkarkiPierwszy występ, pierwsze zwycięstwo i pierwsza porażka. Tak w skrócie można opisać występ naszych siatkarek w pierwszym turnieju eliminacyjnym Ligi Szkół Gimnazjalnych. Dziewczęta w pierwszym spotkaniu pokonały  reprezentację G27 2:1, w drugim spotkaniu musiały uznać wyższość swoich rywalek z Gimnazjum nr 58. Kolejny turniej rozegrany zostanie na naszej Sali sportowej.

07.11.2016

Marta Kluczyńska i Julia Srtóżyk w Kadrze Narodowej!

Nasze uczennice otrzymały powołanie do Kadry Narodowej Polski . Marta to uczestniczka wielu Międzynarodowych zawodów, zdobywczyni srebrnego medalu Mistrzostw Polski Juniorek w skokach na trampolinie, złota medalistka Grand Prix Polski, złota medalistka Indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Polski. Julia to srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w skokach synchronicznych na trampolinie, złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorek, złota medalistka Grand Prix.  Życzymy naszym uczennicom kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej

22.10.2016

p-recznaAWANS DO FINAŁU MISTRZOSTW MIASTA POZNANIA W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH!

Nasze uczennice z liceum wywalczyły awans do finału Mistrzostwa Miasta Poznania w piłce ręcznej, pokonując w II etapie ZS Handlowych 14:5 i przegrywając z 4 LO. Naszą szkołę reprezentują: Chmielewska Wiktoria, Karolczyk Karolina, Kaźmierczak Julia, Klinkiewicz Maia, Kociemba Katarzyna, Kozłowska Daria, Łoza Aleksandra, Nowicka Dominika, Tulibacka Wiktoria, Staszewska Nicole, Żuberek Emilia, Chomiak Karolina, Konieczna Klaudia, Kubisiak Weronika oraz Nowak Kamila. W finale, który odbędzie 28.10.2016 o godzinie 9:00 na Arenie, nasze uczennice zmierzą się w drugim półfinale z ZSMS. GRATULACJE!

13.10.2016
AWANS DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW MIASTA POZNANIA!

Nasze piłkarki ręczne wywalczyły awans do dalszej części rozgrywek pokonując w I etapie Gimnazjum 23 8:2.Naszą szkołę reprezentują: Wiktoria Gatniejewska, Natalia Jenczmionka, Wiktoria Nowicka, Jessika Drewniak, Weronika Gerszendorf, Kinga Oparowska, Joanna Oblińska, Aleksandra Smulczyńska, Natalia Pawelczak, Sonia Broda oraz Olga Sieczkarek. Gratulacje!

3.10.2016
Albert Warzocha powołany do Kadry Narodowej Juniorów!

Albert Warzocha powołany do Kadry Narodowej Juniorów! Uczeń Gimnazjum nr 33, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski na dystansach 200 i 400 m stylem zmiennym, brązowy medalista na dystanse 200 m stylem motylkowym otrzymał powołanie do Kadry Polski w roku 2016! Szymon Zimniak wspólnie z Albertem Warzochą wywalczyli brązowy medal płynąc w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym.

2.10.2016
Mistrzostwa Poznania Szkół Gimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

DSC_0718W dniu 28 września na Polanie Harcerza nad Maltą rozegrano Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10x800m, a chłopcy 10x1000m. Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety naszego Gimnazjum. Dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy uplasowali się na IX pozycji.
W sztafecie dziewcząt biegły: Aleksandra Mikołajczak, Julia Wochna, Julia Lonka, Marta Haczyk, Olga Sieczkarek, Antonina Cejba, Wiktoria Musialska, Kasia Chojniak, Martyna Lange i Halinka Rasińska.
Chłopcy wystapili w następującym składzie: Kacper Chlebowski, Maksymilian Mikołajczak, Wojciech Żmijdziński, Juliusz Kulesza, Jakub Kułdo, Jakub Kałuża, Adrian Rybak, Filip Białek, Dominik Krawczyk, Krzysztof Jagodziński.

20.09.2016
IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Pucku

turniejsiatkaSukcesem zakończył się udział w turnieju naszych siatkarzy podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Nasi chłopcy w walce o brązowy medal ulegli reprezentacji Łotwy i tym samym zajęli IV miejsce na 16 drużyn startujących w zawodach. Do turnieju zgłosiły się zespoły z Litwy, Łotwy, Rosji i Polski. Nasza dwójka zawodników Tomasz Halec oraz Wojciech Linka otrzymali indywidualne wyróżnienie. Jest to największy sukces naszych chłopców w historii szkoły !