Przejdź do sekcji:

"BohaterOn w Twojej Szkole"

IMG-20221128-WA0019

W listopadzie, w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas 1-3 wzięli udział w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole. Celem przeprowadzonych zajęć było wprowadzenie najmłodszych uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losów Powstańców Warszawy.

Wykorzystane zostały m.in. materiały przygotowane przez Organizatorów akcji. Dzieci z klas 1-3 obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt.: Niebajka o Powstaniu Warszawskim. Przeprowadzono pogadankę na temat bohaterstwa Powstańców i o tym w jaki sposób można być patriotą oraz bohaterem we współczesnym świecie. Uczniowie klas 2 i 3 metodą burzy mózgów zaznajomili się z takimi pojęciami jak: wojna, pokój, patriota, bohater oraz powstanie. Ponadto na zajęciach korzystano z edukacyjnej maty do kodowania oraz materiałów przygotowanych na platformie Wordwall.

Podsumowaniem projektu były zajęcia plastyczne, na których dzieci pracowały w grupach. Uczniowie klasy pierwszej wykonali Orła, klasy drugie przygotowały plakat na temat Powstania Warszawskiego, natomiast klasy trzecie stworzyły postać Powstańca.


Polecamy

Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności