Przejdź do sekcji:

Koncert Bożonarodzeniowy

Screenshot 2023-01-05 at 11

15 grudnia w Naszej Szkole odbył się Koncert Bożonarodzeniowy połączony z kiermaszem . Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice bardzo zaangażowani tłumnie przybyli wraz ze swoimi Rodzinami w ten dzień do szkoły.

Spektakl pt. "Nieobecni" w wykonaniu szkolnego Teatru Guzik był  pierwszym punktem tegorocznego Koncertu Świątecznego. Jako jego preludium widzowie mieli przyjemność obejrzeć taniec zespołu baletowego. Tematyka poruszona w przedstawieniu dotyczyła różnych ujęć samotności z perspektywy dzieci, nieobecności dorosłych w ich życiu. Jej celem było skłonić wszystkich do refleksji nad tym, co dla dzieci najważniejsze, a mianowicie, że sama obecność kochających osób jest cenniejsza, niż wszelkie dobra materialne.

W dalszej części wieczoru została otwarta Wolna Scena, na której uczniowie różnych klas prezentowali swoje talenty, zaś wspaniałym epilogiem tego wydarzenia była piosenka "Jest taki dzień" i wspaniały wokalny występ Chóru Rodziców. Całości dopełniły znakomite konferansjerki - uczennice naszej Szkoły. W tle jawiła się piękna dekoracja, klimatyczne oświetlenie, a z głośników rozbrzmiewało mnóstwo fantastycznej muzyki. Było wzruszająco, nastrojowo, ale też niesamowicie energetycznie. Owacjom nie było końca!

 

Loteria Świąteczna zorganiozwana przez Radę Rodziców przeszła najśmielsze oczekiwania. Losy rozeszły się w mgnieniu oka , a każdy z kuponów krył wspaniały upominek od hojnych sponsorów, którym raz jeszcze serdecznie dziękujemy. 

Kiermasz...tu się działo.Uśmiech, gwar rozmów...oczy nasze niedowierzały ,  radość dzieci  i dorosłych ogromna.

Był gwiazdor, u którego można było złożyć zamówienie na świąteczny prezent, sanie z reniferami; gdzie zakładając Okulary VR przenosiliśmy się w fantastyczny świat podróży saniami Świętego Mikołaja. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, upominki wykonane przez dzieci, rodziców czy najbliższych. Były też pyszne domowe ciasta, babeczki, barszczyk, a nawet pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.Wszystko piękne wyglądało i było pyszne.

Pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe zrodziły się podczas Warsztatów Świątecznych, które odbyły się tydzień wcześniej.Uczestnictwo w nich dało wszystkim okazję do pokazania swoich zdolności i umiejętności plastycznych. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem szkolnym.Minęły w miłej i życzliwej atmosferze oraz stworzyły okazję, by poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Zebraliśmy piękną sumkę 14.727,30 zł. 

 Wszystkim serdecznie i z całego serca dziekujemy i oczywiście do zobaczenia za rok. 

Link do filmiku:

drive.google.com/file/d/1ZoROzwOaBErys_tt3gVH4SqaSMlhgt4T/view

Polecamy

Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności