Przejdź do sekcji:

Europejski Dzień Języków Obcych

jezyki
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września, zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!
W tym roku przygotowaliśmy:
+ konkurs wiedzy - przez cały tydzień będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu krajów angielsko-, niemiecko- i hiszpańskojęzycznych.
Dla uczniów klas 0-3 SP przewidziana jest nieco łatwiejsza wersja konkursu ( www.testportal.pl/test.html?t=QgsYyrctDkKa ), natomiast uczniów klas 4-6 SP i 4 LO zapraszamy do zmierzenia się z trudniejszą wersją ( www.testportal.pl/test.html?t=n3UGEpVM39G2 )!
+ kolory flag - zachęcamy do założenia kolorów flag danych krajów w wybrane dni w tygodniu (poniedziałek - flaga niemiecka, środa - flaga hiszpańska, piątek - flaga angielska/amerykańska).
Liczy się każda zewnętrzna część ubrania i akcesoriów, która ma kolor z danej flagi, nawet jeśli to tylko buty lub szalik!
+ szukanie flag - w budynku C (dla klas 0-3 SP) i budynku A (dla klas 4-6 SP i 4 LO) rozmieszczone zostały flagi. Są one w ogólnodostępnych miejscach, jednak czasami trzeba ich dobrze poszukać…
Znajdźcie je, zgadnijcie jaki kraj reprezentują i wpiszcie jego nazwę na listę w przesłanym arkuszu. Arkusz można wydrukować i wypełnić, lub zrobić to elektronicznie i dostarczyć lub wysłać do p. Katarzyny Sut do piątku.
UWAGA !!!!!
Flagi zostawiamy tam, gdzie je znaleźliśmy, tak aby inni też mogli je znaleźć i wspólnie odgadywać kraje!
Na klasy, które zbiorą najwięcej punktów za wszystkie konkurencje, czekają słodkie upominki i dyplomy.
Rozstrzygnięcie konkursów w kolejnym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Polecamy

Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności