Przejdź do sekcji:

Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych

20220927_133459(1)

W dniu 27 wrześnie 2022r na Polanie Harcerza nad poznańską Maltą zostały rozegrane Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 6x800m. Był to jednocześnie debiut SP33 w zawodach rangi Mistrzostw Poznania. Po raz pierwszy dzieci z SP 33 mogły skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi rówieśnikami w Poznaniu. Reprezentacje szkół składały się z 6 chłopców i osobno 6 dziewcząt z roczników 2010 i młodszych.  Do naszych zespołów zakwalifikowali się  w zdecydowanej większości uczniowie klas V i IV. Pomimo wielkiego wysiłku wszystkim naszym uczniom i uczennicom udało się ukończyć bieg.  Ostatecznie sztafeta dziewcząt w składzie Antonina Ćwiklińska (6a), Aleksandra Nykiel (6a), Tola Palczewska (5b), Wiktoria Danielewicz (5b), Antonina Szewczykowska (4b), Basia Ociepa – Mendel (4b) zajęły XV miejsce. Chłopcy: Aleksander Szóstak (5a), Cyprian Rybarczyk (5a), Olgierd Kolasiński (5a), Adrian Kucharski (5b), Tymon Kanclerz (4a) zostali sklasyfikowani na XXIII miejscu.